KATEGORI

Kalitje

Lionel Mesi, drejt një tjetër rekordi

Me dy golat e shënuar të mërkurën ndaj Valencias, Lionel Mesi arriti në shifrën e 501 golave të realizuar në karrierën e tij. Por, ai...

Karlos Baka, më mirë se Mesi dhe Ronaldo

Duket e pabesueshme, por statistikat e Karlos Baka janë më të mira se ato të dy lojtarëve më të mirë në botë, Lionel Mesi...

De Biasi paralajmëron miqësore me Gjermaninë

Kombëtarja shqiptare do të luajë një miqësore me Gjermaninë para Europianit “Francë 2016”. Kjo deklaratë e bujshme është dhënë nga trajneri i Shqipërisë, Gianni De...

Transfermarkt: Partizani merr ish-lojtarin e Interit!

Një lajm i bujshëm ka ardhur nga portali i njohur Transfermarkt. Sipas tij Partizani ka blerë ish-mesfushorin e Interit Gabi Mudingayi. Në portalin e transfertave shihet...

Granit Xhaka ia dorëzon ende paratë….

Ai është një futbollist që paguhet goxha mirë. Por, Granit Xhaka nuk i mban vetë paratë që fiton. Duke folur në një intervistë për mediat zviceriane,...

Taulant Xhaka: Ja pse zgjodha Shqipërinë, para Zvicrës

Taulant Xhaka ishte një nga lojtarët më të mirë për Kombëtaren e Shqipërisë në eleminatoret e Euro 2016. Paraqitjet e tij kanë bërë që tek...

Talenti shqiptar, nën monitorimin e Napolit

Paraqitjet e shkëlqyera në kampionatin holandez me Viteshen, kanë bërë që talenti shqiptar Milot Rashica, të përfundojë në vëzhgimin e shumë klubeve të mëdhenj. Mediat...

Shifrat e çmendura, ekipi kinez ofroi 75 mln euro për Oskar

Ekipet kineze nuk ndalen së shpenzuari shifra të çmendura. Jiangsu Suning ka zyrtarizuar blerjen e Aleks Tekseira për 50 milion euro. Por, ky ekip kishte ofruar...

Ja kush është klubi që ofroi 190 mln euro për Neimar

Zbulohet klubi që ofroi një shifër të çmendur për të blerë nga Barcelona yllin Brazilian Neimar. Sipas “The Sun”, ky klub është Mançester Junaited. Ekipin britanik...

Nga fabrikat e Shefilit, në një yll: Historia e Vardit kthehet në film

Historia e tij është e pabesueshme. Xhemi Vardi deri në vitin 2012 luante në kategoritë e ulëta britanike, por tashmë ai është kthyer në një...

Lajmet e fundit

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...