Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Skandali/ Betoni derdhet në det përballë Hotel Kastratit. Si nuk u ngopën? (fotot)

Nga Klodiana 0

Denoncimet e qytetarëve nuk kanë qenë të pakta lidhur me shkatërrimin e bregdetit në Shqipëri.
Më poshtë keni disa pamje të mbërritura në redaksinë e 27.al, ku shihet se sesi eskavatorët kanë betonizuar vijën e bregut të detit pwrballw njw hoteli tw Kastratit. Siç bëhet e ditur kjo barbari ka filluar që para 2 javësh dhe shkon nga Qerreti deri në afërsi të shkëmbit të Kavajës.
Në plazhin e Shkëmbit të Kavajës, pas betonimit të mbi 40% të ranishtes për të ashtuquajturën “pedonale”, vazhdon betonimi i ranishtes, tani për ndërtim lokalesh…
Kujtojmë se para pak ditësh policia e shtetit ka marrë një aksion për lirimin e zaptimit të pronës publike në bregdet ku ka gjobitur edhe shumë biznese për shazllonët dhe çadrat e plazhit. Standarti i dyfishtë i Rilindjes, ku në një anë gjobitë bizneset për zaptim dhe në tjetrën i jep të drejtë miqve të Rilindjes për betonizimin e vijës bregdetare për të futur miliona euro në xhepat e tyre.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej