Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bashkia e Tiranës i heq rrugës emrin e Mentor Xhemalit/ I biri: Kaluan 6 muaj dhe ende asnjë përgjigje (film)

Nga Ejona 0

Bashkia e Tiranës, 6 muaj më parë ka hequr emrin e një rruge në Selitë, që mbante emrin e muzikantit të shquar “Mentor Xhemali”.

Djali i muzikantit, Maksim Xhemali është shprehur se u njoftua nga një shok për heqjen e emrit, dhe ndonëse ka bërë kërkesë në Bashki nuk ka marë asnjë përgjigje.

Muzikanti Mentor Xhemali është mjaft i njohur për këngën “Për ty atdhe”.

Intervista me gazetaren e Fax News, Eksiola Shehu:

“Më lajmëroi një shok, erdhëm e pamë. I këndoi atdheut, por u harrua. Ka 6 muaj që është hequr emri i rrugës në Tiranë, në zonën e Selitës. Gjithë ai artist i madh, është këngëtar i njohur”, tha Maksimi.

Gazetarja Shehu: Deri më tani keni bërë dy kërkesa drejtuar bashkisë të Tiranës. Cila është përgjigjja?

“S’kanë ardhur nëpunësit. Në fund të muajit thanë hajde edhe njëherë. Është e tmerrshme, kaq zor i madh qenka t’i vendoset sërish. Është gjeniu i muzikës klasike.

Kam një kërkesë: Shikojeni këtë punë, se ai është i vetmi artist i popullit partizan”.

Gazetarja Shehu: Keni dijeni nëse emri I është vendosur një rruge tjetër?

“Jo asnjë rruge tjetër”, u shpreh Maksimi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej