Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Babi i Turit është shofer autobusi”

Nga 27-shi 0

Shoqata e Transportit Publik ka protestuar sot para Ministrisë së Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, ku kanë kërkuar hapjen e plotë të punës në kushtet e situatës së pandemisë.

Në protestën e tyre ajo që spikati ishte përfshirja e “Turit” personazhit që trazoi mendjet dhe mundin e maturantëve këtë vit, si formë ironie e tallje por edhe parullën e tyre kryesore të protestës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej