AUTHOR NAME

Klodiana

28254 POSTIME
1 Komente

Itali, aksidenti i merr jetën 17-vjeçarit shqiptar

Rritet në dy të vdekur bilanci i viktimave të shkaktuara nga aksidenti i ndodhur rreth orës 15:15 të ditës së djeshme në Itali. Pas...

Juventus debuton me fitore / Higuain shënon ndaj Fiorentinës

Juventus ka mundur 2-1 Fiorentinën në ndeshjen e dytë të sezonit të ri të Serie A. Bardhezinjtë kaluan të parët në avantazh me anë të...

Turqi- 30 të vrarë dhe mbi 90 të plagosur nga një shpërthim kamikaz

Sërish terror në Turqi. Një shpërthim i fuqishëm pranë ambienteve të një dasme në qytetin jugor të Turqisë Gaziantep ka shkaktuar të paktën 30...

Zlatan, i papërmbajtshëm, shënon 2 gola

Pas mbrojtësve në kampionatin holandez, italian e francez, tashmë janë mbrojtësit në Premier League që po vërtetojnë se Zlatan Ibrahimovic është i pandalshëm. Gjiganti suedez...

Arrestohet 40-vjeçari, kreu veprime të turpshme me të miturën

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 40-vjeçar në Velipojë për veprime të turpshme me të mitur. Në pranga ka rënë shtetasi, Nosh Gjoni, banues në...

Gigi Hadid sërish në krahët e Zayn Malik

Në muajin qershor, u fol se lidhja e tyre pkishte marrë fund, por tashmë duket se Gigi Hadid, dhe Zayn Malik janë më të...

Lezhë, asgjësohen 2 mijë bimë narkotike

Policia e Lezhës ka zbardhur një rast të kultivimit të bimëve narkotike, duke asgjësuar 2.000 rrënjë kanabis. Sipas një njoftimi për shtyp nga drejtoria lokale e...

7 mln $ gjobë marinsit që shkroi librin për vrasjen e Osama bin Laden

Një ish-komando amerikan, që shkroi një libër për vrasjen e Osama bin Laden, do t’i paguajë 7 milionë dollarë qeverisë së SHBA për shkelje...

Kategoria e parë e futbollit shqiptar edhe për 5 vite në RTSH

Ndeshjet e Kategorisë së Parë shqiptare të futbollit për 5 vite  do të jepen në RTSH. Lajmi është bërë i ditur nga vetëm Presidenti i...

Medalja e parë e artë në historinë e Taxhikistanit

Dilshod Nazarov i ka dhene Taxhikistanit medaljen e pare te arte olimpike ne histori pas fitores se arritur te premten ne Rio ne flakjen...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...