AUTHOR NAME

Klodiana

26998 POSTIME
1 Komente

Strasburg ndëshkon qeverinë me 6 milion euro

Gjykata Europiane në Strasburg rrëzon qeverinë shqiptare dhe metodologjinë e saj për kompensimin e pronave në ligjin e ri të kthimit dhe kompensimit të...

Basha e quan provokim dërgimin në Kuvend të draftit të ndryshimeve kushtetuese

  Kryetari i PD-së Lulzim Basha e quan provokim dergimi ne Kuvend të draftit të ndryshimeve kushtetuese të firmosur nga 33 deputetë të maxhorancës. Lulzim Basha...

Aksion anti-terrorist në Bruksel, 12 të arrestuar

Aksion antiterrorist në Bruksel, 12 të arrestuar Belgjikë- Policia e Brukselit kreu 12 arrestime në kuadër të një operacioni kundër terrorizmit, gati 3 muaj nga...

Spanja siguron kualifikim / Mund Turqinë 3-0

Spanja e papërmbajtshme ka arritur kualifikimin pas fitores ditën e djeshme. Skuadra e Del Bosque-s del në identitet me fitoren më të thellë të...

ALUIZNI: Nis procesi i legalizimeve në fshatra

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame bëri të ditur se ndryshimet administrative i kanë hapur rrugën legalizimit në fshatra. Ky proces ka filluar me shpërndarjen...

Prona e Kishës Autoqefale Ortodokse / Një tjetër debat midis Shqipërisë dhe Greqisë

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, e ka trajtuar si çështje greke kthimin e pronave të Kishës Autoqefale Ortodokse në Shqipëri. Kjo gjë...

Militanti i Elvis Rroshit qëllon 3 persona në qendër të Kavajës

Kavajë - Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mesditën e sotme në qytetin e Kavajës, ku kanë mbetur të plagosur tre persona. Ngjarja ka ndodhur...

Ministria e arsimit: Publikimi i tezës së matematikës do të mbahet përgjegjësi

Një tentativë për të prishur proçesin e dhënies së provimit të tretë dhe të fundit të maturës shtetërore. Kështu e ka cilësuar numri dy i...

Kapiteni Cana optimist: Ka ende shpresë për kualifikimin

Kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana nuk i ka humbur shpresat për një kualifikim të mundshëm të Shqipërisë në raundin e dytë të Euro...

Mediu: Vija e kuqe nuk është as Rama dhe as Basha por Venecia

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se vijat e kuqe nuk i vendos as kryeministri Edi Rama dhe as kryetari i Partisë Demokratike,...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...