AUTHOR NAME

Klodiana

26102 POSTIME
1 Komente

Pas bojkotit 10-ditor/ Opozita rikthehet sot në Kuvend

Opozita rikthehet sot në Kuvend pas bojkotit 10-ditor. Gjatë seancës plenare që do të zhvillohet  ditën e sotme pritet që të ketë debate për...

Kryeprokurori Llalla takim me kreun e SHISH

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla po zhvillon një takim me Kreun e SHISH, Visho Ajazi. Takimi është bërë  pas pezullimit nga detyra të Drejtorit të...

Gjyqtari që pezulloi Çakon, killer me pagesë

Kryeministri Edi Rama, ka akuzuar shumë ashpër jo vetëm gjyqtarin që pezulloi Haki Çakon por edhe Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Për kryministrin, gjyqtari...

Dërgohet në gjyq Durim Bami /Akuza për pastrim parash

Prokuroria e Krujës ka përfunduar hetimin dhe dërgon për gjykim të pandehurin Durim Bami, i akuzuar për veprën penale të “Pastrimit të produkteve të...

Paloka thirrje BE dhe SHBA, të reagojnë për sulmin që Tahiri bëri ndaj gjykatësit

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka reagon pas deklaratave të Ministrit Tahiri për gjyqtarin që dha vendimin për pezullimin e Haki Çakos, si drejtor...

Vijojnë aktet e dhunës nga Chris Brown

Chris Brown sërish bëhet pjesë e akteve të dhunshme. Kësaj here ai ka shkelmuar një fanse gjatë koncetit të tijë në Kanë. Fansat e...

Durrës në pranga dy persona , sekuestrohen drogë dhe fara kanabisi

Policia e Durrësit vë në pranga dy persona pasi u është gjetur në cilësinë e provës materiale, drogë dhe fara kanabisi. Uniformat blu të...

Banka Botërore “alarm”: Shqiptarët emigruesit më të mëdhenj në Ballkan

Sipas Bankës Botërore, Shqipëria rezulton vendi me nivelin më të lartë të emigracionit në rajon. Statistikat tregojnë se në pesë vitet e fundit emigracioni...

Tirana blindohet , policia postoblloqe dhe pika kontrolli

Masa të rrepta sigurie janë ngritur në kryqëzimet më të frekuentuara nga kryeqytetasit për parandalimin e ngjarjeve kriminale. Policia e Tiranës ka bërë kontrolle jo...

Cristiano Ronaldo fiton cmimin e parë ende pa nisur Europiani

Ylli portugez ka fituar çmimin e parë në rrjetet sociale, si futbollisti më i ndjekur. Kur flitet për imazhin dhe për ndjekës Ronaldo nuk...

Latest news

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

Shpëtim Idrizi: Edi Rama e nisi si kalorësi i Çamërisë dhe e përfundoi si Kali i Trojës së Greqisë (film)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se PDIU-ja do jetë në gjendje të mbledhë mbi 40 apo 50 mijë vota për opozitën. I shoqëruar...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon koalicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...