AUTHOR NAME

Klodiana

24596 POSTIME
1 Komente

Sia zbulon fytyrën në koncert

Nëse përmendim emrin Sia, në mendje vijnë menjëherë tingujt e muzikës ‘Chandelier’ dhe kujtojmë një fytyrë të mbuluar, zakonisht me paruke. Mësohet se gabimisht këngëtarja...

Chris Brown godet menaxherin e tij

Chris Brown ka përseri probleme me ligjin! Kjo mund të jetë fjalia më e përsëritur e vitit në momentin që përmendim Chris Brown, por...

Era Istrefi sjell hitin “Bonbon” në anglisht

Kënga e titulluar “Bonbon” i solli një sukses mjaft të madh këngëtares Era Istrefi, përfshirë këtu dhe arenën ndërkombëtare. Për ta kuptuar më mirë admiruesit...

Kuvendi fut në kalendar reformën në drejtësi

Kuvendi përgatit Projekt Kalendarin dhe fut në të nismën ligjore për ndryshime në Kushtetutë, të cilat materializojne reformën në drejtësi. Burimet bëjnë me dije se...

Asgjesohen 10.000 rrënjë kanabis në fshatin Ramicë

Vijon operacioni policor antikanabis në jug të vendit. Policia e Vlorës ka asgjesuar 10.000 rrënjë bimë narkotike të llojit “Cannabis sattiva” në fshatin Ramicë,...

Anglishtja më e përzgjedhura, në provimin e lëndëve me zgjedhje

Me përfundimin e lëndevë me zgjedhje, maturanët mbyllën proçesin e maturës shtetërore. Zv/Ministrja e Arsimit ka monitoruar shkollat në qarkun e Tiranës për mbarëvajtjen...

Ashton Kutcher dhe Mila Kunis ndajnë “detyrat e shtëpisë” gjatë shtatëzanisë së saj

Mila Kunis dhe Ashton Kutcher janë kaq të lumtur që do të behen prindër për here të dytë. Një informator që ndodhet pranë çiftit hollywoodian,...

Jenna Dewan Tatum rrëfen sekretet nga martesa me Channing Tatum

Jenna Dewan Tatum dhe bashkëshorti i saj Channing janë bëre për njëri-tjetrin! Gjithçka thuajse e kanë të përbashkët duke nisur që nga kërcimi, aktrimi, mënyra...

De Biasi: Do vazhdoj si trajner i Kombëtares

Ndalesa e fundit e ekipit të Kombëtares kuq e zi sa i takon nderimeve zyrtare ishte Kryeministria. Duke folur në pritjen zyrtare, trajneri i kuqezinjve...

Rama, premtime dhe batuta për kombëtaren

Pas Bashkisë së Tiranës dhe Ministrisë së Jashtme, Kombëtarja u prit në godinën e Qeverisë nga kryeministri Edi Rama. Në fjalën e mbajtur para të...

Latest news

Basha: Trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me platformën anti-mafia

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u zotua edhe njëherë këtë mbrëmje se trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me qeverisjen e...

Visar Zhiti braktis Shqipërinë: Në vendin tonë, po përjetohet një demokraci e vështirë…

  Një tjetër intelektual, poet dhe shkrimtari i njohur, Visar Zhiti është larguar nga Shqipëria dhe ka vendosur të jetojë në Shtetet e Bashkuara të...

Zykaj: Tani janë 10 vende kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë

Gazetarja e njohur, Erisa Zykaj, e cila raporton prej kohësh nga Brukseli, deklaroi për emisionin Çim Peka LIVE se nuk janë 5 vende kundër...

Basha: Rama do detyrohet të shkojë drejt mbylljes, përse s’heton prokuroria vdekjet nga covidi?

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga denoncimi që bëri, Lulzim Basha i kërkon sërish prokurorisë që të hetojë shifrat e vdekjeve...

FMN: Covid-19 goditi ekonominë shqiptare, paketa e ndihmës për qytetarët më e ulëta në Ballkan

Është publikuar raporti i FMN për Shqipërinë, lidhur me ndikimin që pati pandemia globale e koronavirusit. Në raport thuhet se Covid-19 goditi dhe dëmtoi ekonominë...