AUTHOR NAME

27-shi

4926 POSTIME
0 Komente

Kombëtarja, firojnë lojtarët e fushës

Futbollistët tanë gjithnjë e më pak të preferuar. Alban Mehën, të vetmin në formë e kanë marrë inat, ndërsa kanë mbetur për t’u përshëndetur...

Jurgen Klop, “mbreti” kthehet në fronin e vjetër

Çerelfinalja e parë e Europa League, midis Dortmundit dhe Liverpulit, u sfumua disi nga pikpamja teknike, duke u fokusuar më shumë në kthimin e...

Flamurtari, çfarë shkatërrimi…

Më keq se kaq nuk mund të shkonte në kampin e Flamurtarit. Që në Vlorë është e vështirë të ndërtosh një skuadër kompetitive, ky...

Vdes tifozi, policia shfaqje dhune

Në fund të ndeshjes Flamurtari - Kukësi, në stadiumin e Vlorës është rregjistruar edhe një ngjarje shumë e rëndë. Një tifoz është rrëzuar nga...

Fernandez, kampioni që vdiq si barbon

Jo të gjithë kanë aftësinë ta shfrytëzojnë futbollin për të siguruar më pas jetën, pikërisht kur nuk janë më mundësitë për të qenë në...

Degjeneron futbolli, të gjithë kundër Partizanit

Kohët e fundit po flitet gjithnjë e më shumë për aleanca midis skuadrave të ndryshme dhe kështu që gara për titujt e sezonit po...

Fatmir Frashëri, 75 vitet e një legjende

Eshtë e rrallë të bashkohen të gjitha në mishin dhe shpirtin e një njeriu, për të detyruar ta cilësosh më pas ikonë, legjendë, apo...

Ansi Agolli, një kampion në “luftë”

Në Azerbaixhan ka shpërthyer sërish lufta, madje saktësisht në Nagorni-Karabak, ku nga incidentet e fundit regjistrohen 27 ushtarë të vrarë, azerë dhe armenë. Dhe...

Kthehet Elis Bakaj, një top për arkiv

Tirana ka fituar më në fund një ndeshje me rezultat të pastër (3-0) dhe pavarësisht se kundër Tërbunit të vendit të fundit ka marrë...

“Sir Claudio”, Leiçester i pabesueshëm

“Capitan Morgan”, si ai pirati i famshëm i shekullit të 17-të. Ndërsa ky i tanishmi është mbrojtës i Leiçesterit, i cili e ndihmoi skuadrën...

Latest news

KLP hap rrugën për emërimin e 22 prokurorëve të rinj

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka hapur rrugën për emërimet e reja. Në mbledhjen e ditës së sotme u bë me dije se ka...

Zgjedhja e presidentit të ri, Salianji: Fundjava do të nxjerrë zbuluar lojën e pastër të Ramës

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka reaguar lidhu r me marrëveshjen e Alibeajt dhe Ballës për zgjedhjen e presidentit të ri. Ai është...

Kush është gjyqtarja që firmosi 32 arrestet e grupit kriminal (FOTO+EMRI)

Atalanta Zeqiraj është gjyqtarja që ka firmosur sot 32 arrestet ku u shkatërruar 8 grupet kriminale! Atalanta Zeqiraj e ka kaluar procesin e vettingut. Komisioneri...

Marrëveshja Alibeaj-Balla, Bylykbashi: I mundëson Ramës të fshehë emrin që…

Deputeti i PD Oerd Bylykbashi ka reaguar pas marrëveshjes së Enkelejd Alibeajt dhe Taulant Ballës në lidhje me zgjedhjen e presidentit të ri të...

Megaoperacioni i SPAK/ Kallashnikov dhe municione, ja çfarë u gjet në dhomën ku qëndronte Ervis Martinaj

Dëshmia tronditëse e të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani ka demaskuar sot skemat e mirëmenduara e mirëmenduar nga bandat e krimit të organizuar. Mediat...