Autor: 27-shi

Kalitje / Nga 27-shi -

Italia e vogël na mund me shqiptarë

Përfaqësuesja jonë U-17 ka humbur sot ndeshjen e parë kualifikuese në Ravena, përballë Italisë vendase. Rezultati teknik i takimit ishte 1-0, ku italianët u zhbllokuan vetëm në të 62’, ndërkohë…

Kalitje / Nga 27-shi -

Ekuban, makina që u ndez në Tiranë

Tani po që Partizani e ka një sulmues tek i cili mund të besojë dhe ai është Kaleb Ekuban. Trajneri Sormani u konsiderua mëkatar edhe për transferimin e tij, pasi…

Kalitje / Nga 27-shi -

Redknap i hutuar, për pak vret gruan

Një ditë e zakonshme rrezikoi të kthehej në dramë për Heri Redknap. Ish-trajneri i Totenhemit ka shoqëruar gruan e tij Sandra për shoping, ndërkohë që kur ka zbritur, veshja e…

Kalitje / Nga 27-shi -

Shpresa e Jupit, një histori konspiracioni

Gjithmonë ka nga një histori konspiracioni në Federatën Shqiptare të Futbollit, duke e kthyer institucionin në një ndërmarrje shumë të dyshimtë. Dje u publikua lajmi, sipas të cilit është shkarkuar…