AUTHOR NAME

27.al

6256 POSTIME
0 Komente

PD kërkon të martohet me Feriden

Nga Enkel Demi Arben Ristani ka ripërsëritur në Ora News idenë se Partia Demokratike është e hapur për një koalicion më të gjerë duke ftuar...

Luti ka të drejtë të hënën, unë të djelën

Nga: Enkel Demi Të hënën e shkuar Lutfi Dervishi publikoi një vëzhgim të shkurtër, i cili ishte nga ato gjërat e këndëshme, por që rrëfejnë...

Me kohë të pjesshme

Nga Lorenc Vangjeli Brenda partisë së tij dhe publikisht, të gjithë e quajnë Ramën artist për shkak të profesionit të tij si piktor. Në një...

Ermira Babaliu: Problemi është imoraliteti

Ermira Babaliu, këngëtarja e njohur ka reaguar në rrjetin social pas shkrimit të Enkel Demit “Morali i lapërdhisë”. Ajo ka bërë një koment të...

Leicester, Hirushja e Premier League

Leicester City është hirushja e Premier League. Pasi ka mundur 1-3 edhe Manchester City në fushën e këtij të fundit, tashmë skuadra e vogël...

Në postën e Dondal Lu ka një letër

Eduart Ndocaj: Po kërcënohem nga njerëz me pushtet   Deputeti socialist, Eduard Ndocaj ka thënë se është kërcënuar nga vëllai i ish-deputetit, Arben Ndoka, madje ai...

Një hetim mbi “deshirën” e papritur të PD, për Byronë e Hetimit

Nga Mero Baze Historia e dështimit të derisotëm të Byrosë Kombëtare të Hetimit, propozuar nga qeveria socialiste në vitin 2014, ka në themel të saj...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...