AUTHOR NAME

27.al

5538 POSTIME
0 Komente

Fjalë të urta nga populli për “qentë”

Populli shqiptar ka krijuar ndoshta arkivin më të madh të fjalëve të urta, që kanë si subjekt kryesor qentë. Për të gjithë politikanët, mendimtarët dhe...

Trinomi i munguar në Tiranë

Nga Lorenc Vangjeli E marta ishte ditë e mbarë për besimin: Shqiptarja dhe Qytetarja e Botës Nënë Tereza do të shenjtërohet dhe njeriu që miratoi...

Gërdec / Dy lapidarë për 26 viktima, një i PS, tjetri i PD

Ishim mësuar me dy festa dëshmorësh, me dy palë veteranësh, shoqata intelektualësh apo studentësh, secila sipas partisë që i shkon pas dhe e mbështet. Por...

Dua Lipa dikur këndonte shqip (video e rrallë)

Dua Lipa dikur jetonte në Kosovë dhe ndiqte shkollën private "Mileniumi i Tretë" në Prishtinë. Tashmë ka dalë në rrjet një video e rrallë shihet në Youtube kur...

Nuanca

Nga Artan Fuga Ka gjëra që bëhen, ka edhe gjëra që duken sikur nuk bëhen dot, por përsëri bëhen, ka edhe gjëra që nuk duhen bërë, por...

Festa e verës si këpucë dy numra më e vogël

Nga Enkel Demi Mendoja se pata lexuar pothuaj gjithçka nga Faik Konica, por duket ai është pus më i thellë se unë e mendoj. Gjatë...

Veliaj për Tironën, Blushin dhe Zylien

Për Tironën dhe fanatiksat Erion Veliaj nuk është i inatosur me tifozët e Tironës, të cilët pak ditë më parë nuk lanë gjë pa i...

Latest news

Vrasja në Elbasan/ Mesila Doda: Nuk është PS në pushtet por banda e Rilindjes me segmente kriminale

Kandidatja për deputete e PD-AN  Mesila Doda ka deklaruar në ABC se duhen gjetur përgjegjësit për vrasjen e ndodhur ditën e sotme në Elbasan,...

Basha në Selenicë: Edhe 3 ditë na ndajnë nga fitorja, Rama largohet me votë

Selenica ishte ndalesa e radhës e kreut të Partisë Denokratike Lulzim Basha këtë mbrëmje. Para qindra mbështetësve Basha tha se edhe tre ditë kanë mbetur...

Rrihet simpatizanti i LSI në Poliçan, Meta: Shqipëria nuk mposhtet nga dhuna e të pabesëve

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me incidentin e ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure në Poliçan. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook,...

Bardhi shpjegon ngjarjen në Elbasan: Arbër Paplekaj nuk është shoqëruesi im, as vrasës

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazmend Bardhi ka treguar ngjarjen e sotme në Elbasan ku mbeti i vrarë aktivisti i PS, Pjerin Xhuvani...

Vrasja në Elbasan, shoqërohen disa anëtarë të sigurisë së drejtuesve politik të PD-së

Disa anëtarë të sigurisë së drejtuesve politikë të Partisë Demokratike në Elbasan janë shoqëruar në polici në lidhje me vrasjen e Pjerin Xhuvanit dhe...