AUTHOR NAME

27.al

5268 POSTIME
0 Komente

E vërteta e dëshpëruar e Ilir Metës

Nga: Lorenc Vangjeli Nuk ka një shpjegim bindës se pse të mërkurën – një ditë pas tryezës me Ramën, Bashën, Metën dhe ambasadorin amerikan –...

Kur Nard Ndoka thotë të vërtetën…

Nga: Skënder Minxhozi Është kthyer prej kohësh në një sport të vërtetë kombëtar, sidomos nëpër rrjetet sociale, ironizimi (në të shumtën e rasteve pa të...

Dy foto me nga një mijë fjalë secila dhe Sazani në mes

Nga Lorenc Vangjeli Një foto e deputetëve të parlamentit të parë pluralist dhe një foto e sotme e deputetëve në parlament do të dëshmonin së...

Mitizimi i Kokëdhimës, si luftë ndaj Ramës

Nga Mero Baze Vemendja e shtuar ndaj zgjedhjeve brenda Partisë Socialiste dhe ringjallja e kërkesës për “formularë” para selisë së Partisë Socialiste, duket se po...

Hervin Çuli: Nuk e kam goditur gazetarin e ABC-së

Drejtori i Teatrit Kombëtar rrëfen të vërtetën e sherrit me gazetarin. Në një intervistë në “Shih Programin”, në RTSH Enkel Demi - Jam i kënaqur...

Latest news

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon kualicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...

Ndryshon ligji në Gjermani: Postierët mund të hapin paketat në rast u duken të dyshimta

Gjermania ndryshon ligjin për Shërbimin Postar dhe detyron postierët që t’i dorëzojnë në polici paketat që u duken të dyshimta. Organeve të policisë dhe të...