AUTHOR NAME

27.al

5316 POSTIME
0 Komente

Derbi i monologut

  Nga Saimir Demi Partizani dhe Tirana kanë luajtur për të 143-ën herë kundër njëra-tjetrës një ndeshje kampionati, por këtë radhë nuk ishte derbi, por thjesht...

E majta nga Luigj Gurakuqi te dhëndri i Qazimit

Nga Ilir Babaramo Linçimi i Blushit nga një turmë e ndërsyer është fotografia më e qartë se çfarë po ndodh në Partinë Socialiste. Në kohën...

Kujtesa historike e Shqipërisë, si histori individësh, jo shteti

Nga Afrim Krasniqi Muajt e fundit, arkivat amerikane mbi Shqipërinë u hapën dhe brenda tyre arrijmë të gjejmë raporte të ambasadorëve amerikanë për gjendjen apo...

Zbulohet fotografia e vetme e Van Gogh-ut si i rritur (foto)

Një njohës i artit, pretendon se e ka identifikuar piktorin holandez, Vincent Van Gogh, në mesin e 34 burrave që kishin pozuar para kamerës...

PD censuron Sali Berishën

Dita e djeshme për Partinë Demokratike ka qenë e ngarkuar në agjendën e saj politike. Kjo për negociatat mes saj dhe mazhorancës për arritjen...

Po ja shtrojnë udhën Erionit

Nga Enkel Demi Sot e kishte rradhën Kreshniku. Aktivistët e Aleancës kuq e zi janë munduar të gozhdojnë dyert e Bashkisë, sepse sipas tyre Erion...

Partia në ballë

Nga Frrok Çupi Kuptimi më i afërt i formulimit është ky: Partinë ta kesh në ballë! Do të kalosh?, do të kërkosh punë?, do të pretendosh...

Vihet në pranga Kreshnik Spahiu

Pas një proteste të papritur në dyert e Bashkisë së Tiranës është ndaluar nga policia Kreshnik Spahiu dhe disa mbështetës të lëvizjes së tij. Aktivistët...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...