Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrestohet teksa protestonte legjenda e Hollivudit Jane Fonda

Nga Klodiana 0

Aktorja dhe aktivistja e njohur Jane Fonda është arrestuar të premtën e kaluar para ndërtesës së Uashington D.C teksa protestone për ndryshimet klimaterike.

Arrestimin e 81 vjeçares e ka filmuar një reporter i një stacioni lokal CBS.

“Ne të duam Jane” thërriste turma ndërsa aktorja shoqërohej nga autoretitet policore.

Por kjo nuk është hera e parë që aktorja e gjen veten në telashe me ligjin.

Në vitin 1970 Fonda u arrestua në Cleveland ndërsa protestonte për Luftën e Vietnamit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej