Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrestohet i shumëkërkuari i Lazaratit, i dënuar për pengmarrje

Nga Klodiana 0

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar ditën e sotme Bako Buzherin, nga Lazarati i shpallur në kërkim si një nga anëtarët e bandës kriminale të Lazaratit.

Buzheri është person me rrezikshmëri të lartë shoqërore dhe prej disa vitesh ka qëndruar në arrati. Ai është dënuar në mungesë nga Gjykata e Krimeve të Rënda dhe ajo e Apelit me 21 vite burgim, vendim ky i marë në 25 qershor 2014.

Për veprën penale të pengmarrjes së një bashkëfshatari të tyre në vitin 2012, Bako Buzheri dhe 6 persona të tjerë u dënuan plot 105 vite burg, por ai u shpall i pafajshem ne Apel.

Ngjarja ka ndodhur më 4 mars të 2012-ës, në fshatin Lazarat të qytetit të Gjirokastrës, ku të dyshuarit kanë rrëmbyer dhe kanë marrë peng dy vëllezërit, Ergest dhe Velo Shela nga Përmeti.

Kjo ngjarje ka ndodhur pasi të akuzuarit kanë dyshuar se vëllezërit, Ergest dhe Velo Shela, u kanë marrë këtyre të fundit një sasi të konsiderueshme droge.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej