Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndalohet botuesi dhe analisti Henri Çili

Nga 27.al 1

Në një aksion të orëve të vona të mbrëmjes së djeshme është vënë në pranga gazetari dhe botuesi i njohur Henri Çili.

Ai është arrestuar për llogari të Prokurorisë në Gjirokastër, pasi emri i tij del në përgjime për ndërhyrje te një gjyqtar, për lirimin nga burgu të dy të burgosurve të arrestuar në Lazarat.

Ka qenë një hetim disamujor i organizuar nga prokuroria e Gjirokastrës, që ka zbuluar këtë implikim të Çilit, që do të përballet me akuzën e ndërhyrjes në organet e drejtësisë.

Loading...

Komente (1)

  1. Ketij mire ja kane bere po qe se ka nderhyre, por ata gjyqtaret qe e kane pranuar nderhyrjen pse nuk arrestohen?

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej