Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ankorohet në Sarandë jahti 400 milionë dollarësh/ Ja kush e zotëron (foto)

Nga Ejona 0

Përveç turistëve të shumtë në numër, bregdeti shqiptar është mjaft tërheqës edhe për biznesmenë dhe figura të larta shtetërore në mbarë botën.

Ditën e sotme u ankorua në bregdetin e Sarandës superjahti i Emirit të Katarit Tamim bin Hamad Al Thani.

Mendohet se jahti kushton rreth 400 milionë dollarë, një ndër më luksozët e ankoruar në bregdetin jonian.

Kujtojmë se edhe vitin e kaluar, biznesmeni rus Andrey Melchinenko solli në Sarandë jahtin e tij personal, i cili konsiderohet si më i madhi në botë. E ashtëquajtura “Bisha” vlente rreth 500 milionë dollarë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej