Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Amerikania Allyson Felix hyn në histori, thyen rekordin e Usain Bolt

Nga 27-shi 0

Amerikania Allyson Felix ka hyrë në historinë, pasi në Botërorin e atletikës që po zhvillohet në Doha, ka fituar bashkë me koleget e saj medaljen e artë në stafetën 4×400 metra.

Në këtë mënyrë, 33-vjeçarja fiton medaljen e saj të 12-të në një Botëror, duke mundur rekordin e mëparshëm të “mitit” xhamaikan Usain Bolt.

Një rekord akoma më i ëmbël për Allyson, që vetëm 10 muaj më parë solli në jetë vajzën e saj që lindi para kohe me një ndërhyrje emergjence. Lindja kishte gjeneruar një konflikt me sponsorin e saj Nike, i cili kishte kërcënuar t’i priste sponsorizimet me 70%, por pas polemikave u tërhoq.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej