Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Amaneti i fundit i Enver Hoxhës për të birin, Edvin (film)

Nga 27-shi 0

Veç ditëlindje ka për Enver Hoxhën. Rilindja e tij me Edvinin në krye i kalon pritshmëritë edhe të vetë komunistit. Për Edvinin dhe Enverin “një shqiptar është sa gjysma e botës. Dy shqiptarë s’janë asgjë! I gjithë populli të merr të keqen”

Edvin mor bir,

I kalove të gjitha pritshmëritë e mia,

U bëre që edhe unë vetë të t’kem zili.

Mirë ja bën këtij populli.

Mbite!

Veji shkelmin në grikë,

të mos ketë takat të nxjerri më zë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej