Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Alvin flet për herë të parë pas lirimit nga kampi i ferrit: Donin që të bëhesha ushtar, na mësonim si të luftonim

Nga Ejona 0

I mituri shqiptar Alvin Berisha ka folur për herë të parë pas lirimit nga kampi i ferrit në Siri.

Alvini shprehet se atje ai mësoi të fliste arabisht dhe e mësonin si të luftonte.

“Qëllonin shpesh me armë, donin që të bëhesha ushtar. Në Siri na mësonim si të luftonim dhe më detyronin të flija vetëm arabisht.  Në shkollë nuk më linin të shkoja. Mami vishej si ninxha”, tha Alvini.

Vogëlushi shqiptar mbërriti në aeroportin e Romës, sot rreth orës 7:00 nga Beiruti i Libanit dhe ku u bashku me babain e tij Afrimin.

Ai shpëtua falë ndërhyrjes së “Kryqit të Kuq Ndërkombëtar” dhe “Gjysmehënës Siriane”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej