Aktorët shqiptarë në ekranet amerikane (film)

Duhet të lëçisni

OBSH: Rastet në rritje, Europa gaboi me periudhën e karantinimit

Rritja e shpejtë e rasteve me koronavirus në hemisferën veriore ka të bëjë me faktin se personat që kanë hyrë në kontakt me një...

Ditë e zezë/ Mbi 300 të infektuar në 24 orët e fundit, Covid i merr jetën 4 personave

Në 24 orët e fundit në vendin tonë është shënuar një shifër rekord e të infektuarve, pasi 301 persona kanë rezultuar pozitivë në testin...

PDIU: Kryeministri nuk i shpëton dot Çamërisë me “efkaristo” dhe “ejvallah”

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet i ka bërë thirrje policisë të lirojë menjëhërë 26 protestuesit, të cilët sot tubuan për interesin kombëtar të Shqipërisë. Përmes një...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Kanali televiziv amerikan AMC do të fillojë më 1 tetortransmetimin  e serialit mjaft të sukseshëm “Gangs of London”, prodhim i Sky. Ndër aktorët kryesorë, janë edheçifti shqiptar Eri dhe Orli Shuka dhe aktorja nga Kosova, Arta Dobroshi.

Seriali me dhjetë pjesë, që debutoi në Sky Atlantic në prill, është prodhimi televiziv më i madh i Sky-t në pesë vitet e fundit dhe që rezultoi me një sukses të iashtëzakonshëm. I njëjti rezultat pasoi edhe gjatë shfaqjes në Gjermani dhe Itali. Një prodhim televiziv që të peshkon që në pjesën e parë dhe dhe të mban të lidhurderi në pjesën e fundit. Një amalgamë mafiesh nga Irlanda, Nigeria, Irani dhe Shqipëria, të veshura chic, që tentojnë të dominojnë Londrën.

Orli Shuka, aktori shqiptar që jeton në Londër prej 20 vjetësh, na ofron me një origjinalitet ekstrem njëpersonazh të quajtur Luan Dushaj, të cilit i duhet të provojë çdo mjet për të mbijetuar bashkë me biznesin dhe familjen e tij, në një Londër të përfshirë nga grupe rivale mafioze që nuk kursejnë asgjë në betejat e shfrenuara për të neutralizuar njëra-tjetrën.

Gangs of London, falë suksesit të serialit të parë, ka marrë tashmë miratimin e Sky-t për të filluar serialin e dytë në janar 2021.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

OBSH: Rastet në rritje, Europa gaboi me periudhën e karantinimit

Rritja e shpejtë e rasteve me koronavirus në hemisferën veriore ka të bëjë me faktin se personat që kanë hyrë në kontakt me një...

Ditë e zezë/ Mbi 300 të infektuar në 24 orët e fundit, Covid i merr jetën 4 personave

Në 24 orët e fundit në vendin tonë është shënuar një shifër rekord e të infektuarve, pasi 301 persona kanë rezultuar pozitivë në testin...

PDIU: Kryeministri nuk i shpëton dot Çamërisë me “efkaristo” dhe “ejvallah”

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet i ka bërë thirrje policisë të lirojë menjëhërë 26 protestuesit, të cilët sot tubuan për interesin kombëtar të Shqipërisë. Përmes një...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...