Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Afrim Berisha humb gjurmët e të birit: Do nisem menjëherë drejt Sirisë për ta kërkuar vetë

Nga Ejona 0

Babai i 11 vjeçarit Alvin, Afrim Berisha ka humbur gjurmët e të birit.

I kontaktuar nga Abcnews, babai i 11 vjeçarit Alvin Berisha, në gjendje të rënduar emocionale rrëfeu se mbrëmjen e së premtes ka mësuar se i biri nuk gjendet me në kampin e al Holit.

Afrim Berisha ka treguar për Abcnews se kontaktin e fundit më të birin e ka patur ditën që është ndarë prej tij pasi nuk e ka nxjerrë dot nga kampi, me 25 shtator. Që prej asaj dite ai nuk ka patur me kontakte telefonike me të birin. Por drama e familjes Berisha merr përmasa më të mëdha mbrëmjen e sotme kur babai nga një kontakt i tij në Siri, mësoi se i biri nuk gjendej me në kamp, pa arritur t’i tregojnë se ku mund të jetë.

I trembur për sigurinë e të birit afrim Berisha tha për Abcnews se do të niset menjëherë sërish drejt Sirisë për ta kërkuar vetë. Pas publikimit të drames së tij familjare nga emisioni investigativ “le iene”, afrim Berisha rrëfeu për Abcnews se i ishte premtuar ndihmë nga shteti italian për ta tërhequr të birin së bashku me antarët e një familje italiane që i ishte bashkuar disa vite më parë strukturave ekstremiste në Siri dhe për riatdhesimin e së cilës po punohej prej tyre.

Por, situata duket se ka precipituar orët e fundit, pasi tashmë Alvini nuk po gjendet në kamp. Afrim Berisha sqaroi në një bisedë telefonike me Abcnews se i biri ishte i vetëm në kamp dhe se ai mbahej në sektorin e fëmijëve jetim.

Ndërsa misteri ka mbuluar fatin e 11 vjeçarit të grabitur dhe dërguar në Siri nga nëna e tij, ankthi për jetën e vogëlushit ka pushtuar familjen Berisha dhe jo vetëm.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej