Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

A e mbani mend Dhimitër Delijorgjin që punonte për vitin 2020? Në cilin vit jemi?

Nga 27-shi 0

A e mbani mend atë shoferin Dhimitër Delijorgji, shoferin që në vjetën 1980 e pat dekorue Presidiumi i Kuvendit Popullor të diktaturës me titullin “Hero i Punës Socialiste”?
Shoferin për të cilin buçisnin radio e televizioni duke e permendë përditë ne kronika se “Çdo ditë tejkalonte planin dhe punonte për llogari të vitit 2020″…

Sivjet asht viti 2020…

Marrë nga faqja e Ilir Secit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej