Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

7 prill / Mujo Ulqinakun e Mbretit e nderojnë me grusht

Nga 27.al 0

Me rastin e pushtimit të Shqipërisë nga Italia fashiste më 7 prill 1939, Bashkia e Durrësit ka organizuar homazhe në shtatoren e heroit të rezistencës, Mujo Ulqinaku. Ky i fundit ushtarak i Monarkisë u nderua me simbole të nostalgjikëve të komunizmit.

Qytetare te Durresit, gjate nje ceremonie perkujtimore me rastin e 7 Prillit dites se pushtimit te Shqiperise nga Italia fashiste, ne qytetin e Durresit./r/n/r/nCitizens of Durres, during a ceremony on the occasion of April 7 the day of the occupation of Albania by fascist Italy, in Durres.
Sa të mbarojmë këtu duhet të shkoj tek okulisti më duket
Qytetare te Durresit, gjate nje ceremonie perkujtimore me rastin e 7 Prillit dites se pushtimit te Shqiperise nga Italia fashiste, ne qytetin e Durresit./r/n/r/nCitizens of Durres, during a ceremony on the occasion of April 7 the day of the occupation of Albania by fascist Italy, in Durres.
Mujo tregon drejtimin nga duhet shkuar
PERKUJTOHET 7 PRILLI NE DURRES - Kryetari bashkise se Durresit, Vangjush Dako dhe deputetja e PS, Klodiana Spahiu, gjate nje ceremonie perkujtimore me rastin e 7 Prillit dites se pushtimit te Shqiperise nga Italia fashiste, ne qytetin e Durresit./r/n/r/nHOMAGE FOR 7 APRIL - Mayor of Durres Vangjush Dako and lawmaker, Klodiana Spahiu, during a ceremony on the occasion of April 7 the day of the occupation of Albania by fascist Italy, in Durres.
Gjyshi pas deputimit në filmin “Man in blue 1”
Qytetare te Durresit, gjate nje ceremonie perkujtimore me rastin e 7 Prillit dites se pushtimit te Shqiperise nga Italia fashiste, ne qytetin e Durresit./r/n/r/nCitizens of Durres, during a ceremony on the occasion of April 7 the day of the occupation of Albania by fascist Italy, in Durres.
Nuk na u ndanë rradhat…
Qytetare te Durresit, gjate nje ceremonie perkujtimore me rastin e 7 Prillit dites se pushtimit te Shqiperise nga Italia fashiste, ne qytetin e Durresit./r/n/r/nCitizens of Durres, during a ceremony on the occasion of April 7 the day of the occupation of Albania by fascist Italy, in Durres.
A nisemi ta pushtojmë ne Italinë?
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej