Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

20 të vrarë. Lordi rus i krimit fshihet në Shqipëri?

Nga 27.al 0

Javën e shkuar, Gjykata e Tverskoy në Moskë, lëshoi një urdhër arresti në mungesë për 44-vjeçarin, Revaz Kakhmazov (Rezo Lotkinsky) të akuzuar për grabitje.

Më parë është i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi akuzohet se është i përfshirë në një sërë grabitjesh, bashkë me një grup të organizuar kriminal.

Sipas hetimit të bërë nga autoritetet ruse, ky grup akuzohet për trafik droge, shitje droge në burgje, si dhe grabitje me armë.

Në total, hetuesit identifikuan 21 raste grabitjesh dhe 20 viktima, ndërkohë që edhe bashkëpunëtorët e Rezo Lotkinsky janë të përfshirë në rreth 18 vrasje.

Sipas hetueseve Kakhmazov dyshohet se fshihet në Shqipëri.

Kakhmazov fshihet nën emrin e Revaz Mendeki.

Hetuesit nuk e përjashtojnë mundësinë se mund të fshihet në vendin tonë, pasi ai ka edhe nënshtetësinë shqiptare.

/syri.net/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej