10 cm borë bllokon Rinasin, avionët bëjnë ulje të detyruar në Bari gjatë orëve të natës

Duhet të lëçisni

Të shtëna me armë zjarri në afërsi të Piramidës, plagoset një person

Plagosje me armë zjarri në Tiranë, pranë Piramidës. Raportohet se një person është plagosur me dy plumba dhe është dërguar në spital. Mësohet se personi që...

Ashpërsim i masave kundër COVID-19? Mblidhet sot Komiteti Teknik i Ekspertëve

Në kuadër të situatës së krijuar nga  Covid, pritet që mesditën e kësaj të enjte të mblidhet Komiteti teknik i Ekspertëve . Komiteti Teknik i...

Koalicioni “Aleanca për ndryshim”/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Pas arritjes së koalicionit "Aleanca për Ndryshim" mes PD dhe 13 aleatët e saj, kreu i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar ditën e...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

Reshjet e dendura të borës që arritën në trashësi nga 7-10 cm, kanë bërë që aeroporti i Rinasit të mbetet i bllokuar përgjatë orëve të natës duke pezulluar fluturimet e planifikuara ndërkohë që nga ana tjetër disa prej tyre kanë bërë ulje të detyruar në Bari.

Një avion i kompanisë Air Albania e cila ishte nisur mbrëmjen e djeshme nga Verona drejt Rinasit u ul në Bari pasi bëri disa rrotullime në qiell.

Në një njoftim për media, Aeroporti i Rinasit bëri me dije se si pasojë e të njëjtave kushte atmosferike  parashikohen vonesa të pacaktuara edhe për fluturimet e ditës së sotme.

“Njoftojmë pasagjerët se njoftimi për hapjen e pistës është shtyrë për sot në orën 07.00. Si pasojë, parashikohen vonesa të pacaktuara të fluturimeve të ditës së sotme, datë 14 Shkurt, për shkak të kushteve atmosferike.

Do njoftojmë sërish për çdo ndryshim apo informacion tjetër. Faleminderit për bashkëpunimin”, thuhet në njoftimin e Tirana International Airport.

Ndërkohë në përditësimin e fundit të bërë në mesditë, aeroporti njoftoi se janë fluturimet kanë nisur normalisht

“Vijojnë fluturimet normalisht nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës. Shënohen disa vonesa të vogla gjatë ditës së sotme dhe për çdo ndryshim, ju lutemi vizitoni oraret në kohë reale tek ëëë.tirana-airport apo kontaktoni kompaninë ajrore të udhëtimit. Faleminderit kush punoi dhe rrugë të mbarë kush udhëton,Tirana International Airport”, thuhet në përditësimin e fundit.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Të shtëna me armë zjarri në afërsi të Piramidës, plagoset një person

Plagosje me armë zjarri në Tiranë, pranë Piramidës. Raportohet se një person është plagosur me dy plumba dhe është dërguar në spital. Mësohet se personi që...

Ashpërsim i masave kundër COVID-19? Mblidhet sot Komiteti Teknik i Ekspertëve

Në kuadër të situatës së krijuar nga  Covid, pritet që mesditën e kësaj të enjte të mblidhet Komiteti teknik i Ekspertëve . Komiteti Teknik i...

Koalicioni “Aleanca për ndryshim”/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Pas arritjes së koalicionit "Aleanca për Ndryshim" mes PD dhe 13 aleatët e saj, kreu i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar ditën e...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

Shpëtim Idrizi: Edi Rama e nisi si kalorësi i Çamërisë dhe e përfundoi si Kali i Trojës së Greqisë (film)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se PDIU-ja do jetë në gjendje të mbledhë mbi 40 apo 50 mijë vota për opozitën. I shoqëruar...