Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Vuante nga kanceri, ndërron jetë ish-kampionia e Wimbeldonit

Nga Klodiana 0

Ish-kampionia e Eimbledonit, Jana Novotna, ka ndërruar jetë në moshën 49-vjeçare. Shoqata e Tenisit të Grave tha se Novotna, e cila ka vuajtur nga kanceri, “ka vdekur e rrethuar nga familja e saj”.

Tenistja çeke ka humbur finalen e Eimbledonit më 1993 dhe 1997, përpara se të fitonte Grand Slam-in e turneut më 1998, duke mundur Nathalie Tauziatin.

http://shqiptarja.com/sport/2726/vuante-nga-kanceri-nderron-jete-ish-kampionia-e-wimbeldonit-454105.html

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej