Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Vogëlushi që hëngri dru nga i ati se shkoi për të parë kompozitorin e madh

Nga Media 0

Nga Erjon Papagjoni

Një djalë 10-vjeçar dëgjon se Mjeshtër Verdi ka ardhur për vizitë në qytetin fqinj dhe vendos të niset në këmbë ta takojë, a të paktën vetëm të mund ta shohë (atëherë nuk ekzistonte YouTube ).

Marshoi 85 km për këtë dhe kur u kthye në shtëpi, meqenëse ishte nisur pa leje, hëngri edhe një dru të mirë nga i ati.

Në atë dëshirë të zjarrtë dhe në ato këmbë të përgjakura të djaloshit Puccini, lind melodrama e plot vepra të tjera të muzikës klasike.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej