Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vdes Luke Perry, Dylan-i i “Beverly Hills 90210”

Nga 27.al 0

Luke Perry, vetëm 52 vjeç ka vdekur ditën e hënë.

Ai njihet kryesisht për rolin e Dylan-it tek telefilmi kult i viteve ’80, “Beverly Hills 90210”.

Prej të enjtes së shkuar ai ishte goditur nga një hemoragji cerebrale dhe kishte kaluar në koma.

I shtruar në spitalin Burbank, pranë tij kanë qëndruar e fejuara, ish-bashkëshortja, fëmijët dhe prindërit.

Emri i tij i vërtetë ishte Coy Luther Perry III. Ai lindi më 1966 në Ohio të SHBA-ve, në një familje të thjeshtë me nënën shtëpiake dhe babain hekurkthyes.

Ai ishte babai i dy fëmijëve, Jack dhe Sophie.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej