Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Tre lëvizjet që mund të shpëtojnë jetën e fëmijës tuaj nga abuzuesit

Nga Rexhina Biba 0

394a445b00000578-0-image-a-81_1476134316316-636x356

 

Çdo prind ka frikë për fëmijën e tij që mund të rrëmbehet nga ndonjë abuzues, pasi mendojnë se fëmijët e tyre janë të pambrojtur dhe të pafuqishëm, por ne do ju tregojmë tre lëvizje që mund ti shpëtojnë jetën fëmijës tuaj.

Mësuesi i arteve marciale Matt Fiddes, nga Calne Wiltshire ka zbuluar për MailOnline lëvizjet mbrojtëse që mund të shpëtojë një fëmijë nga kthetrat e një rrëmbyesi.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>