Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Tjetër sulm në Turqi, i armatosuri qëllon ambasadën amerikane: Mos luani me ne

Nga Klodiana 0

Një tjetër sulm ka ndodhur në kryeqytetin turk Ankara, një person i armatosur hapi zjarr jashtë ambasadës amerikane, disa orë pas vrasjes së ambasadorit rus në një galeri arti.

Sipas gazetës “Sabah”, agresori ishte i armatosur me një shotgun dhe u kap në një pikë kontrolli sigurie pasi gjuajti disa plumba. Nga sulmi i fundit nuk mbeti asnjë i lënduar.

Gjatë arrestimit të agresorit ai thotë: “Mos luani me ne!”.

Në një deklaratë për shtyp, ambasada amerikane paralajmëroi udhëtarët amerikanë të qëndrojnë të sigurtë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej