Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Temperaturat e ulëta- Bie dëborë në shkretëtirë

Nga Klodiana 0

Një fenomen i rrallë ka ndodhur në Arabinë Saudite, shkretëtira është mbuluar nga dëbora.

Rënia e dëborës  është rezultat i temperaturave shumë të ulëta që kanë mbuluar një pjesë të mirë të shteteve ku bën pjesë edhe Arabia Saudite. Ky është një fenomen i rrallë pasi nuk ndodh shpesh të bjerë borë në shkretëtirë ku temperaturat zakonisht nuk shkojnë më shumë se 20 gradë në dimër.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej