Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Të shtëna me armë në festivalin e artit në New Jersey, 1 i vdekur e 20 të plagosur

Nga Klodiana 0

Një sulm me armë ka ndodhur gjatë festivalit të artit në Trenton, New Jersey, ku raportohet për 20 persona të plagosur. Po kështu mësohet se personi që ka hapur zjarr, është qëlluar për vdekje.

Dy të dyshuar kanë nisur të qëllojnë me armë rreth orës 3 të mëngjesit me orën lokale në festivalin “Art gjithë natën”, sipas Angelo Onofri, një prokuror i Mercer County. Një nga të dyshuarit, një 33-vjeçar, u vra, tha Onofri.

Mes të plagosurve, 16 u trajtuan për plagë me armë zjarri, tha Onofri. Gjashtëmbëdhjetë nga 20 të plagosurit u trajtuan për plagë me armë zjarri, tha ai.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej