Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Superliga zvicerane pushtohet nga shqiptarët, Xhaka dhe Ajeti në formacionin e javës

Nga Klodiana 0

Taulant Xhaka dhe Albian Ajeti janë përzgjedhur në formacionin më të mirë të javës në Superligën zvicerane. Dyshja shqiptare e Bazelit ishin një ndër protagonistët e fitores së Bazelit në shtëpi kundër Tunit me shifrat 2-1. Pas golit të tij në Champions League, Taulant Xhaka ishte thjesht i shkëlqyer në mesfushën e skuadrës zvicerane në këtë fundjavë.

Ndërsa Albian Ajeti shënoi golin e 2-1 për Bazelin në minutën e 61 të sfidës. Ky ishte goli i dytë për Ajetin i cili po rezulton vendimtar për sulmin e skuadrës së Bazelit. Mesfushori dhe sulmuesi kuq e zi po japin sinjale mjaftë pozitive për trajnerin e kombëtares Shqiptare Kristian Panuçi për t’i pasur në dispozicion për sfidat e ardhshme të kombëtares tonë.

/panoramasport

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej