Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Si festohet pavarësia e Shqipërisë nëpër botë (foto)

Nga Rexhina Biba 0

104-vjetori i Pavarësisë është festuar në disa shtete të botës.

Ministria e Jashtme na sjell nëpërmjet një galerie fotosh festimet e ndryshme në Francë, Suedi, Turqi, Emirate, Itali, Kanada, Hollandë, Greqi, Austri, Izrael, Maqedoni, Bruksel, Slloveni dhe Danimarkë etj.

Në disa prej ambasadave janë organizuar pritje nga ambasadorët për të festuar këtë ditë, ku kanë marrë pjesë figurat e njohura të këtyre vendeve. Në Suedi, nuk ka munguar edhe vallja shqiptare, ndërsa një statujë në Bruksel e kanë veshur me kostum popullor fëmijësh.

Danimarkë
Danimarkë
1111
Slloveni
111111
Maqedoni
Bruksel
Bruksel
Selanik
Selanik
Izrael
Izrael
Austri
Austri
Hollandë
Hollandë
Itali
Itali
Suedi
Suedi
Kanada
Kanada
Turqi
Turqi
Arabia Saudite
Arabia Saudite
Francë
Francë

                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej