Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shqiptari që po çmend Bolzanon/ Ja cili është sekreti i rinisë dhe suksesit tim (foto dhe film)

Nga 27-shi 0

55 vjeçari shqiptar, i famshëm kudo në Bolzano, tregon sekretin e tij të rinisë dhe atmosferës që dhuron kudo në Bolzano të Italisë.

Ai eshtë një ndër ata persona që në vitet 91’ u nisën drejt brigjeve të Italisë, e më pas u strehua në veri te saj. Ish-peshëngritësi i Kombëtares, pasi u njoftua se trageti i madh po nisej drejt Italisë u “arratis” nga grumbullimi i ekipit ne kavalishencën e Durrësit per t’iu bashkuar eksodit të famshëm.

Sot zotëron një bar-kafe, ku numëron një numër të madh klientësh e admiruesish italian dhe shqiptar të cilët i ka bërë për vete me karizmën dhe festat qe organizon në Bar Rene, Bolzano. I pyetur nga rrethi ngushtë i miqësisë per sekretin e rinisë, ai tregon se sekreti është shoqëria e mirë dhe alkooli.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej