Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkarkohet drejtori i Patentave në Tiranë, ja kush e zëvendëson

Nga Klodiana 0

Është shkarkuar nga detyra drejtori i Patentave në Tiranë Arnis Hoxha. Në vendin e tij në këtë drejtori është emëruar Ilir Mëngra.

Vendimi për shkarkimin e Hoxhës është marrë nga Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe.

Hoxha ishte sulmuar për punën e tij dhe nga ish-kryeministri Sali Berisha, sipas të cilit drejtori i patentave kishte qenë ngelës në shkollë.

“Pershendetje, Doktorr. Kam pak vite qe jam larguar nga Shqiperia dhe me te. Pata fatin qe gjeta pune jashte dhe jam super I vleresuar. Marr shkas nga nje postim ne FB I drejtorise se pergjithshme te trasportir rrugor Tirane dhe shoh drejtor rajonal Z. Arnis Hoxha. Nuk kam asgje personale me Z. Hoxha. Z Hoxha ishte njeri nga ata qe e la shkollen, pra ngeli qe ne vit te pare ne me shume se 9 provime, (12 ishin total) .

Mirepo z. Hoxha ishte nje aktivist I Ps dhe ja ku eshte sot, madje drejtor. Qe te jesh drejtor duhet te pakten ta kesh mbaruar Ing. Mekanike, qofte edhe me 5. Po pse kjo eshte rilindja jone dhe Shqiperia qe duam???? Te gjithe ne qe e dime kete ceshtje jemi tejet te indinjuar, pasi ka djem qe kane mbaruar me rezultate teper te mira, e ti me ben drejtor nje qe ngeli qe ne vit te pare.Ky eshte kryeministri I fasadave. Turp! Faleminderit,”, shkruante pak kohë më parë Berisha në profilin e tij në Facebook

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej