Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

SHBA/ Sondazhet: Clinton me 6 pikë para Trump

Nga Klodiana 0

trump_clinton-large_transeo_i_u9apj8ruoebjoaht0k9u7hhrjvuo-zlengruma

Në sondazhin më të fundit kombëtar që është bërë vetëm pak ditë më parë Hillary Clinton shënoi një epërsi me 6 pikë ndaj miliarderit Donald Trump.

Të dhënat e fundit tregojnë ish-sekretarja e Shtetit që kryeson me 45% ndaj 39% ndaj Trump.

Por sa i përket pyetjes se kush nga kandidatet duket më i sinqertë në retorikën e tij politike, 44% e votuesve mendojnë se Donald Trump flet më hapur sesa Clinton.

Ndërsa sa i përket problematikave më serioze në vend, votuesit shprehen me shumë besim tek ish-sekretarja e Shtetit, duke dhënë mendimin se Clinton ka platformë më premtuese.

Senatori nga Teksasi, Ted Cruz i cili luftoi ndaj Trumpit me të gjitha mënyrat për t’ia hequr atij mundësinë e shpalljes kandidat zyrtar i republikanëve, tashmë u shpreh pro miliarderit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>