Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Shape of You” shpallet kënga e vitit në iHeartRadio

Nga Klodiana 0

Është mbajtur në Californi mbrëmjen e djeshme edicioni i radhës i eventit iHeartRadio. Si çdo vit në këtë ngjarje nuk kanë munguan emra të njohur të muzikës anembanë botës.

Kënga “Shape of You” e Ed Sheeran u zgjodh Kënga e Vitit, dhe Sheeran fitoi çmimin si Artisti mashkull i vitit.

Ja lista me fituesit e tjerë:

Artistja femër e vitit: Taylor Swift
Artisti më i mirë i ri: Cardi B
Grupi më i mirë i vitit: Maroon 5
Bashkëpunimi më i mirë: “Something Just Like This” – The Chainsmokers and Coldplay
Artisti më i mirë i ri pop: Niall Horan
Kënga më e mirë e vitit në zhanrin alternativ/rok: Imagine Dragons
Artisti më i mirë i ri në zhanrin alternativ/rok: Judah & The Lion
Kënga rok e vitit: Metallica
Kënga country e vitit: “Body Like A Back Road” – Sam Hunt
Artisti country më i mirë i vitit: Luke Combs
Kënga dance e vitit: “Stay” – Zedd and Alessia Cara
Artisti dance i vitit: The Chainsmokers
Kënga Hip-Hop e vitit: “ëild Thoughts” – DJ Khaled featuring Rihanna and Bryson Tiller
Artisti Hip-Hop i vitit: Kendrick Lamar
Artisti i ri i vitit në Hip-Hop: Cardi B
Kënga R&B e vitit: “That’s ëhat I Like” – Bruno Mars
Artisti R&B i vitit: Bruno Mars
Artisti më i mirë i ri i vitit në R&B: Khalid
Kënga latine e vitit: “Despacito” – Luis Fonsi and Daddy Yankee
Këngëtari më i mirë latin: Luis Fonsi
Artisti më i mirë i ri latin: Ozuna
Kënga meksikane regjionale më e mirë: “Las Ultras” – Calibre 50
Artisti meksikan regjional më i mirë i vitit: Calibre 50
Artisti i ri më i mirë meksikan regjional i vitit: Christian Nodal
Teksti më i mirë: “Sloë Hands” – Niall Horan
Kënga cover më e mirë: “The Chain” – Harry Styles
Ushtria më e mirë e Fan-it e paraqitur nga Taco Bell: BTS – BTS
Video më e mirë: “Sign Of The Times” – Harry Styles
Best Solo Breakout: Louis Tomlinson

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej