Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Revolucion” te të kaltrit, Napoli kërkon Igli Taren

Nga Media 0

Prej dy vitesh është më i miri në rolin e tij në Itali, prandaj dhe kohët e fundit ka pasur oferta. Bëhet fjalë për drejtorin sportiv të Lazios, Igli Tare, që kërkohet nga Napoli. Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare e ka kthyer Lazion në një superfuqi në futbollin italian, edhe pse me një buxhet më të kufizuar, dhe tani është në radarët e klubeve të tjera.

Nëse emri i Tares qarkullon në radhët e klubeve si Milan e Inter prej dy sezonesh, është një tjetër gjigant i futbollit italian që e sheh atë si pjesë e një projekti të ri të mundshëm. Mediet pranë klubit të Napolit kanë bërë të ditur se presidenti Aurelio De Laurentis ka piketuar pikërisht shqiptarin si pasardhës të drejtorit sportiv, Cristiano Guintoli, i cili po mendon largimin.

Mes palëve ka pasur kontakte në muajt e kaluar, por Tare ka bërë të ditur asokohe se kishte prioritet Lazion. Kontrata e Tares me Lazion mbaron në fund të këtij sezoni dhe për momentin nuk është firmosur rinovimi mes palëve, ndonëse drejtuesi shqiptar ka ndërtuar një superskuadër, e cila është shumë pranë objektivit të kthimit në Champions League, ku tashmë 4 ekipet italiane do të luajnë të gjithë në fazën në grupe të turneut.

As te Napoli nuk është vendosur ende se çfarë do të bëhet me Guintolin, por De Laurentins është i ndërgjegjshëm se këtë verë shumë prej emrave të mëdhenj mund të largohen drejt skuadrave të tjera dhe, për të nisur një projekt të ri, askush nuk është më i mirë se Tare.

http://shqiptarja.com/lajm/revolucion-te-te-kaltrit-napoli-kerkon-igli-taren

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej