Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Pse o Zot na dënon me përmbytje?

Nga admin 0

Nga Ilir Hoxholli

Pse o Zot?
Pse o Zot na denon me permbytje?
O robi i im kam hedhur edhe me shume shi dhe nuk permbyteshit, atehere vendi ishte i mbushur me pyje, lumenjte kishin shtratin e tyre, njerezit hapnin kanale per te perfituar toka bujqesore, shtepite i ndertonit ne kodra… Ndaj mos thuaj pse o Zot, se ti nuk i di nevojat e tokes per uje, thuaj pse o njeri, qe begatite e Mia i shnderron ne vuajtje… Me lakmine tuaj po e shkatrroni vetveten!
Po o Zot i im, ne gabuam, tek Ti kerkojme falje, na fal e mos na deno me paditurine tone…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej