Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Pse o Zot na dënon me përmbytje?

Nga admin 0

Nga Ilir Hoxholli

Pse o Zot?
Pse o Zot na denon me permbytje?
O robi i im kam hedhur edhe me shume shi dhe nuk permbyteshit, atehere vendi ishte i mbushur me pyje, lumenjte kishin shtratin e tyre, njerezit hapnin kanale per te perfituar toka bujqesore, shtepite i ndertonit ne kodra… Ndaj mos thuaj pse o Zot, se ti nuk i di nevojat e tokes per uje, thuaj pse o njeri, qe begatite e Mia i shnderron ne vuajtje… Me lakmine tuaj po e shkatrroni vetveten!
Po o Zot i im, ne gabuam, tek Ti kerkojme falje, na fal e mos na deno me paditurine tone…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej