Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Provokacja e shqiptarëve”, reagojnë mediat serbe pas flamujve të Zvicrës në Kosovë

Nga Klodiana 0

Ndeshja e sotme e Botërorit, Serbi-Zvicër nuk do të mbajë të mbërthyer pas ekranit vetëm zviceranët, por mbështetës të kësaj skuadre do të jenë edhe shqiptarët.

Kjo duket qartë në Kosovë, ku në një fshat të Gjilanit valëviten flamujt zviceran.

Kjo u ka rënë në sy edhe mediave serbe, të cilat kanë shkruar: “Pamje shokuese në fshatin e lindjes së Shaqirit në Kosovë! Shqiptarët provokojnë ashpër serbët, në prag të ndeshjes me Zvicrën”.

Banorët vendës të këtij fshati e kanë bërë të qartë se sonte do të anojnë me zjarr kundër Serbisë, shkruan “Kurir”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej