Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Po luhet Brazil-Zvicër/ Legjenda Pele: Kujdes nga Xherdan Shaqiri

Nga Klodiana 0

Po luhet sfida Brazil-Zvicër e vlefshme për grupin E. Në fushë për Zvicrën janë katër lojtarë me origjinë shqiptare. Para ndeshjes legjenda braziliane, Pele ka kërkuar vëmendje ndaj Shaqirit duke e vlerësuar. “Shaqiri është i rrezikshëm, por skuadra e Brazilit është e fortë dhe e balancuar” tha ai.

BRAZILI: Alisson Becker, Danilo, Thiago Silva, Miranda, Marcelo, Casemiro, Paulinho, Ëillian, Philippe Coutinho, Neymar dhe Gabriel Jesus.

ZVICRA: Yann Sommer, Haris Seferovic, Steven Zuber, Blerim Dzemaili, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Ricardo Rodriguez, Manuel Akanji, Fabian Schaer dhe Stephan Lichtsteiner.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej