Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pashkë të përgjakshme në Sri Lanka/ 100 të vdekur në 6 sulme

Nga Ejona 0

Të dielën e sotme të pashkëve, gjashtë shpërthime kanë ndodhur në tre kisha dhe tre hotele në Sri Lanka.

Mësohet se të paktën 100 persona raportohen të jenë vrarë ndërsa përveç viktimave ka dhjetëra të plagosur.

BBC raporton se tre shpërthimt ndodhën në Kochchikade, Negombo dhe Batticaloa gjatë shërbimeve të Pashkëve.

Shangri La, Cinnamon Grand dhe Kingsbury, të gjitha në Colombo, u goditën gjithashtu.

Dita e Pashkës është një nga festat më të mëdha në kalendarin e krishterë. Imazhet në mediat sociale treguan një prej kishave, St Sebastian në Negombo, me një tavan të copëtuar dhe gjak në pllaka.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej