Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Nis ndeshja Turqi – Kosovë/ “Dardanët” fillojnë festën

Nga Ejona 0

Ka nisur takimi mes Kombëtares së Turqisë dhe Përfaqësueses së Kosovës

Kombëtarja kosovare ka udhëtuar per në Antalya të Turqisë për të zhvilluar ndeshjen me kombetarën turke.aa

Bashkë me lojtarët këtë rrugëtim e kanë marrë edhe dhe tifozeria e zjarrtë e ashtuquajtur “Dardanët”, të cilët tashmë po festojnë në shkallët e stadiumit.

Ky takim luhet në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës, e cila mbahet në Rusi në vitin 2018.

https://www.facebook.com/sport.telegrafi/videos/1361221200568260/

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej