Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Ngushëllohet Taulanti: Kënaqësi të luash kundër vëllait

Nga Klodiana 0

Ka qenë për tre herë radhazi kundërshtar me vëllain e tij, por Taulant Xhaka nuk ka dalë asnjëherë i fituar nga fusha e lojës, edhe pse në tre turne të ndryshëm. Edhe dueli i tretë i tij përballë Granitit është mbyllur me një humbje, ashtu si herët e tjera, por mesfushori ngushëllohet me faktin se një sfidë e tillë brenda familjes është gjithmonë e veçantë dhe një kënaqësi e rrallë.

“Dhamë gjithçka në fushë, por nuk arritëm të dilnim me pikë. Kënaqësi e madhe të luash përsëri kundër vëllait”, ishte postimi i Taulant Xhakës në Facebook menjëherë pas përfundimit të takimit.

xhaka-470x452

 

/panoramasport/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej