Ka than' i moçmi: 

"Dy bija të përmallshme, gurë të paçmuar, si hyj po ndritni ju, Kosovë e Çamëri."

- Asdreni

Ndërron jetë ish-Presidenti i Iranit Rafsanjani

Nga Skenderi 0

Ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare ish-Presidenti i Iranit Ali Akbar Hashemi Rafsanjani .

Ai humbi jetën këtë të dielë në një spital të Teheranit  si pasojë e një ataku kardiak.

Lajmin për vdekjen e ish-Presidentit  e dha televizioni shtetëror i Iranit.

Rafsanjani ka shërbyer si president i Iranit në vitet 1989- 1997.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej