Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndërpritet greva në Fakultetit të Shkencave Sociale, pedagogët zbardhin vendimet e asamblesë

Nga Klodiana 0

Pedagogët dhe studentët e Fakultetit të Shkencave Sociale kanë vendosur që nesër në orën 11:00 të zhvillojnë një mbledhje për të diskutuar se si do të procedohet me vazhdimësinë e protestës.

Prej ditësh pedagogët e FSHS të cilët kanë qenë në mbështetje të studentëve, duke bojkotuar mësimin, sot kanë vendosur që të ndërpresin grevën.

Pedagogët kanë kërkuar që të shfuqizohet Ligji për Arsimin e Lartë dhe mënyrën sesi do të vijojë protesta.

“Nisja e një peticioni të përbashkët me studentë, pedagogë dhe qytetarë drejtuar qeverisë shqiptare për të shfuqizuar Ligjin “Për Arsimin e Lartë në RSH”.- thuhet në vendimet e Asamblesë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej