Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mesi me statistika të frikshme, pasoi më pak se portieri

Nga Klodiana 0

Argjentina është me një këmbë jashtë Botërorit. Kritikat më të shumta kanë ardhur në adresë të Mesit, pasi ky i fundit nuk arriti të merrte për dore ekipin dhe ta udhëhiqte drejt fitores. Mesi zhvilloi një ndeshje të dobët dhe statistikat nuk janë në krahun e tij. Ai dha vetëm 31 pasime, madje më pak edhe se portieri Kabalero, i cili pasoi plot 36 herë.

Edhe Merkado (49 pasime), Otamendi (72 pasime) dhe Taliafigo (84 pasime) ishin para tij. Kapiteni Argjentinës goditi 1 herë drejt portës dhe u përpoq të driblonte 9 herë. Leo përshkroi 7.6 kilomtra, ndërkohë që mesatarje e ekipit isht 9. 84% të kilometrave Mesi i ka bërë vetëm duke ecur, sepse ai realizoi vetëm 29 vrapime.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej